kwi 22 2016

Jak wybrać trampolinę, i dlaczego warto?...


Komentarze: 0

Domyślacie się pewnie, że już do mnie dotarła? ;) I to z samego rana. Zdążyłam już wypróbować i poskakać na niej całe pół godziny. CZuję się jak dziecko, które cieszy się z nowej zabawki. A jak wybrać trampolinę, żeby spełniła nasze oczekiwania? Chętnie podpowiem.

jak wybrać trampolinę


Fajnie, że aktywność fizyczna może dawać frajdę. Przynosić radość. Tak lubię najbardziej. I czuję, że się z moją trampoliną bardzo polubimy. Ale jak wybierałam, to miałam pewien dylemat - nigdy wcześniej na takiej nie skakałam. Nie wiedziałam na co zwrócić uwagę. Zadzwoniłam do producenta, pogadałam, i już wiem :)

Jak wybrać trampolinę?  Maksymalne obciążenie

O tym nawet nie pomyślałam. Znalazłam sobie taki model, który odpowiadał mi wizualnie, ale nie wzięłam pod uwagę, że przecież kupuję (na tą chwilę) trampolinę dla osoby dorosłej. I, że być może za jakiś czas będę skakać na niej z dzieckiem - albo dziećmi, jeśli się uda adoptować rodzeństwo. Producent mnie wyczulił na ten fakt i zaproponował taki sprzęt, który ma maksymalne obciążenie aż do 150 kilogramów. Zdecydowanie czuję się na niej bezpiecznie - i nawet gdyby mój Mężczyzna ze mną na niej skakał- też tak bym się czuła. ;)

Duża, czy mała?

Jak jest miejsce, to lepiej inwestować w trampolinę z  jak największą średnicą. Wtedy będzie bezpieczniej. Na niewielkiej trampolinie, nawet mimo dużego obciążenia, które potrafi wytrzymać, trudno będzie skakać większej ilości osób. Z resztą... producenci często zaznaczają, że najlepiej, jeżeli z urządzenia korzysta tylko jedna osoba - niezależnie od jego średnicy.  

Z siatką, czy bez? 

Ja wybrałam tą  z siatką, ale nie wiedziałam wtedy, że jest różnica między tą wewnętrzną, i zewnętrzną. Podobno lepsze są z tą montowaną od środka - bo bezpieczniejsze, ale jedna i druga będzie chroniła przed wypadnięciem poza obszar trampoliny. 

Jak wybrać trampolinę - co z konstrukcją?

To temat bardziej męski. Ale zwróciłam uwagę na samą konstrukcję bo zależało mi, żeby to nie był sprzęt na pięć minut, czy tam nawet na miesiąc, a przynajmniej na kilka sezonów. No i tak - solidna podstawa jest chyba najważniejsza - ale to ma związek też z ilością kilogramów, które jest w stanie utrzymać. Stelaż też jest istotny, bo jak profile nie są wystarczająco grube, to się szybko powyginają. No i sprężyny. Też masywne być muszą. Ja wybrałam też opcję z dołączoną drabinką bo jak jej nie ma, to trzeba dokupić. A mi się udało, i jeszcze sobie fajny rabat wynegocjowałam, bo kupowałam więcej rzeczy.

Czy warto kupić trampolinę?

Ja mam swoją dosłownie od kilku godzin, więc nie powiem Wam wiele o efektach ćwiczeń na niej ale jak czytam w internetach teksty na temat skuteczności jej działania to mi się zielone lampeczki zapalają i mam ochotę skakać więcej, i więcej. I będę. A Wam zakup trampoliny serdecznie polecam - na pewno też będziecie cieszyć się z niej jak dzieci. 

onatubyla : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz