Archiwum 23 kwietnia 2016


kwi 23 2016 Dietetyczne śniadanie - co warto zjeść?...
Komentarze: 0

Mój Mężczyzna celebruje zawsze każdy posiłek. Sporo czasu spędzam w kuchni - rzadko jemy gdzieś na mieście bo i też rzadko w tym mieście bywamy. Ale ja lubię gotować. Zwłaszcza, że On docenia to, co robię. No ale skoro zmotywowałam się do diety, to wypadałoby trochę te wszystkie posiłki odchudzić. 

dietetyczne  śniadanie


Śniadanie do łóżka

Ten jeden raz w tygodniu. Niby sobota to taki zwykły dzień. Zwierzęta jak zwykle chcą jeść od rana, i pić też trzeba im dać. A do tego sprawdzić, czy wszystko jest w porządku w tzw. "obejściu". Mimo to, my właśnie w sobotę najbardziej celebrujemy śniadania. Karol śpi dłużej niż zwykle, a ja biegnę do kuchni zrobić nam śniadanie, które później oczywiście ląduje w łóżku. Do tej pory ponosiła mni w kuchni wyobraźnia. Teraz inspiruję się dietetycznymi przepisami i byłam pewna, że Karol nie będzie tym zachwycony, ale moje dietetyczne śniadanie tak mu smakowało, że chyba naprwadę złapie bakcyla. 

Dietetyczne śniadanie - co przygotowałam?

Dzisiaj było na słodko. Ulubiony jogurt naturalny - odtłuszczony, do tego trochę kokosowych wiórków - oboje bardzo lubimy  - i jeszcze garść migdałów. Ja wykorzystałam płatki. Takie gotowe. Czasami robię je sama, bo nie zawsze w naszym wiejskim sklepie są dostępne a na większe zakupy jeździmy dość rzadko. To naprawdę eksplozja smaku. W ogóle z jogurtami naturalnymi można nieźle kombinować i dorzucać takie składniki, jakie tylko chcemy. Ja wrzuciłam jeszcze bardzo dojrzałego banana - trochę nam ten jogurt oslodził :)

Co jeszcze na dietetyczne śniadanie?

Owsianka na przykład. Uwielbiam smak płatków owsianych. Teraz robię ją na wodzie albo na pół procentowym mleku. Nie słodzę, za to też wrzucam do niej świeże owoce - zwykle układam je na wierzchu. Najsmaczniejsza jest chyba ta z malinami - smaki idealnie się uzupełniają. 

Lubię też fritatę. Jajka z warzywami - wrzucacie co chcecie ważne jednak, by na patelnię nie dawać tłuszczu. Ja wolę podlać trochę mlekiem niż dorzucić łyżkę masła. 

Sałatki owocowo warzywne też są bardzo smaczne i nie zawierają wielu kalorii ale moim prawdziwym hitem są koktajle. Te piję bardzo często. I piłam jeszcze przed przejściem na dietę- zwykle w ramach drugiego śniadania. 

A Wy.. macie jakieś swoje pomysły na dietetycznie śniadanie? Co najczęściej jecie? I czy dietujecie rodzinnie? Czy gotujecie raczej na dwa garnki?

onatubyla : :