Archiwum 25 kwietnia 2016


kwi 25 2016 Dlaczego warto pić wodę z cytryną?
Komentarze: 0

 Będąc na diecie musimy pić więcej wody niż zwykle. Ja jakoś nigdy nie miałam z tym problemu. Lubię pić. Lubię wodę. Zawsze wybierałam ją chętniej niż inne napoje – zwłaszcza te słodzone. Słodkim nie potrafię się napić. I tak od dziecka. Ale to dobrze, bo ze mnie okropny słodyszek, więc przynajmniej w tej kwestii nie mam problemu. Ale moim hitem absolutnym numerem jeden jest woda z dodatkiem cytryny albo limonki. Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

dlaczego warto pić wodę z cytryną


Korzyści z picia wody z cytryną jest wiele, o czym absolutnie nie miałam pojęcia, kiedy wprowadziłam ją do swojej codziennej diety. Jakoś tak zupełnie przypadkiem napiłam się jej kiedyś z rana – zamiast herbaty. Była ciepła, a ja lubię napić się ciepłego napoju zaraz po przebudzeniu, i jeszcze przed śniadaniem. No ale konkretnie..

Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

Bo to idealny sposób na to, żeby pozbyć się zaparć. To wstydliwy problem, ale od kiedy zaczęłam się do niego przyznawać i szukać metod na poprawienie przemiany materii trafiłam właśnie na informacje odnośnie ciepłej wody z cytryną. Wprawdzie nie od razu widziałam różnicę, ale zauważyłam ją przed upływem 14 dni  - efekt zadowalający. A skoro woda z cytryną przyspiesza przemianę materii, to jest też idealna dla nas w trakcie odchudzania. Jeżeli chcecie zrzucić trochę kilogramów to polecam jej picie, naprawdę działa.

Dlaczego warto pić wodę z cytryną? Warto też dlatego, że dzięki niej można się uodpornić na choróbska. Wiadomo, że nie tak całkiem, i zapewne jakieś drobne przeziębienie raz na jakiś czas zakłóci nasz spokój, ale jednak woda z cytryną bardzo podnosi odporność – o ile pijemy ją regularnie.

To świetny poprawiacz nastroju. Jeżeli nie należysz do rannych ptaszków bo na przykład jesteś nocnym Markiem i długo przesiadujesz nocami – jak ja;) , wystarczy, że rano wypijesz szklankę ciepłej wody z cytryną – możesz nawet osłodzić ją miodem – a od razu się obudzisz. Ja wiem, że to brzmi tak banalnie, ale kurczę, to prawda. Sprawdziłam na sobie i mi zawsze pomaga. Nawet, jeżeli wstaję rano lewą nogą.

Wodę z cytryną warto pić również dlatego, że to świetny oczyszczacz skóry jest. Dzięki temu będzie pełna blasku i zachowa lepszą kondycję.

Mam w domu zawsze zapas cytryn. Chyba już uzależniłam się od wody z cytryną bo zawsze mam ją w dzbanku – taką, z dodatkiem mięty albo melisy. Jest przepyszna. I nie wyobrażam sobie jak mogłabym ją zamienić na jakieś słodzone gazowańce. A Wy… Lubicie wodę z cytryną? A może wolicie jakiś inny napój? Co pijecie w ciągu dnia?

onatubyla : :