Archiwum 05 czerwca 2016


cze 05 2016 Pojęcia związane z fitnessem
Komentarze: 0

 Od kiedy ćwiczę, i jestem na diecie poznałam sporo nowych pojęć, o których istnieniu wcześniej nie miałam pojęcia. Ze dwa razy w tygodniu zdarza mi się odwiedzić siłownię, w pozostałe dni ćwiczę głównie na trampolinie albo biegam. Ale na tej siłowni, zaskoczyło mnie kilka razy kilka dziwnych – jak mi się wówczas wydawało – pojęć. A to takie podstawy podstaw były. Ja – przyznaję – musiałam wyjąć telefon i ukradkiem wyszukać w Google znaczenia danych słów. Robiłam to, i było mi wstyd. I po powrocie z pierwszego treningu kupiłam sporo gazetek o fitness i zaczęłam je czytać  z zaciekawieniem. Teraz już rozumiem, co mówi do mnie trener ;)

fitness


ABS – co to takiego?

Kiedy wybierałam sobie grupę fitnessową, i zajęcia na które chcę uczęszczać to wiedziałam, że najbardziej zależy mi  na tym, żeby wyrzeźbić sobie ładnie brzuch. Ale nikt w rozpisce nie pisał – ćwiczenia na brzuch. Za to sporo było zajęć z oznaczeniem ABS. Nieświadoma zupełnie znaczenia tego skrótu wybrałam te zajęcia i okazało się, że to był strzał w dziesiątkę bo ABS określa właśnie nasz brzuszek. A mi wcześniej kojarzył się tylko z tematem samochodowym.

Chwyt i jego pochodne

Tutaj sprawa jest niby mało skomplikowana bo nawet ja za pierwszym razem i bez googlowania załapałam, że chodzi o to jak chwytam drążek. Ale pojęcia typu nachwyt, czy chwyt młotkowy były już dla mnie bardziej skomplikowane – teraz to pikuś.

Maksymalny ciężar

No i  w sumie to też prościzna bo ciężar maksymalna oznacza ten faktyczny ciężar, z którym ja jestem w stanie zrobić jedno – dosłownie TYLKO jedno – powtórzenie, prawidłowe, i pełne. Muszę się pochwalić, że ten mój ciężar maksymalny znacznie się zwiększył od początku moich treningów ale to zasługa mojej wytrwałości i świetnego trenera personalnego.

Trening obwodowy

Wiecie co to jest? Często robię treningi obwodowe, angażują one różne partie ciała, a co za tym idzie różne mięśnie. I chyba tak lubię najbardziej bo chociaż zalezy mi na tym, żeby wyrzeźbić swój brzuszek, to jednak chciałabym też zadbać o resztę ciała.

CZy Wy też mieliście kiedyś jakieś wpadki na siłowni?

onatubyla : :